FTTX-PT-M16 FTTH 16-kernet fiberoptisk adgangsterminalboks
Modelnummer:  FTTX-PT-M16
Mærke:Softel
MOQ:10
gou  Vægmonteret eller stangmonteret
gou  Brugbar til opbygning af flere FTTx-netværk
gou Alt-i-en til fibersplejsning, opdeling og distribution
Produktdetaljer
Tekniske parametre
Dimension og kabelveje
Installationsmanual
Download
01
Produktbeskrivelse
Kort beskrivelse
FTTX-PT-M16Fiber Access-terminalbokser nødvendigt og populært i implementeringen af ​​FTTH.
Funktionelle funktioner
Lad os nu dykke ned i specifikationerne for FTTX-PT-M16: Miljøkrav: Arbejdstemperatur: -40°C til +85°C Relativ luftfugtighed: ≤85% (+30°C) Atmosfærisk tryk: 70KPa til 106Kpa Vigtigste tekniske datablad: Indsætnings tab: ≤0,15dB UPC returtab: ≥50dB APC returtab: ≥60dB Teknisk datablad for lynbeskyttelse: Isolationsmodstanden mellem jordingsenheden og boksens metaldele er ikke mindre end 2×104MΩ/500V (DC); infrarød ≥2×104MΩ/500V. Holdespændingen mellem jordingsenheden, boksens hus og dens metaldele er ikke mindre end 3000V (DC)/min, uden gennembrud eller overslag; U≥3000V.
Materiale PC+ABS
Størrelse (A*B*C) 319,3*214*133 mm
Maksimal kapacitet 48
Installationsstørrelse (billede 2) D*E 52*166*166 mm
Ind i den største kabeldiameter (mm) ᴓ8~14 mm
Maksimal størrelse på grenhul ᴓ16 mm
Vandtætte SC/A PC-adaptere 16
Miljøkrav
Arbejdstemperatur -40℃~+85℃
Relativ luftfugtighed ≤85% (+30℃)
Atmosfærisk tryk 70 kPa ~ 106 kPa
Specifikationer for optisk tilbehør
Indsætningstab ≤0,3 dB
UPC-returtab ≥50dB
APC-returtab ≥60dB
Levetid for indsættelse og udtrækning >1000 gange
Tekniske specifikationer for tordensikre
Jordingsenheden er isoleret fra kabinettet, og isolationsmodstanden er mindre end 2MΩ/500V (DC).
IR≥2MΩ/500V
Holdbarhedsspændingen mellem jordingsenheden og kabinettet er ikke mindre end 3000V (DC)/min, ingen punktering, ingen overslag; U≥3000V