SFT6400A 4*GE-indgange PAL B/G NTSC 64 i 1 IP til analog modulator
Modelnummer:  SFT6400A
Mærke:Softel
MOQ:1
gou  Understøtter BISS-dekodning
gou  Understøtter indsættelse af OSD (logo og billedtekst)
Produktdetaljer
Tekniske parametre
Nøglefunktioner
Administrationssoftware
Download
01
Produktbeskrivelse
1. INDLEDNING
2. FUNKTIONER
-2U-chassis, høj tæthed for at spare forsendelsesomkostninger
-Understøtter OSD (logo og billedtekst) indsættelse for hver kanal, nem betjening
-Understøtter CC/undertekster/tekst-tv
-Understøttelse af BISS-dekodning (under udvikling)
-Support til ændring af programinfo, valg af flere lyde
-4 GE-porte (maks. 64 IP-input over MPTS/SPTS), maks. 840 Mbps for hver GE-input
-64 ikke-tilstødende eller tilstødende bærebølger udgang, hver 32 bærebølger inden for 400 MHz
-Understøttelse af webbaseret netværksadministration
SFT6400A 4*GE-indgange 64 i 1 IP til analog modulator
Input Grænseflade/hastighed 4 GE-porte (maks. 64 IP-indgange)Maks. 840 Mbps for hver GE-indgang
Strøm UDP, UDP/RTP, 1-7 pakker (SPTS/MPTS)
Transportprotokol UDP/RTP, unicast og multicast, IGMP V2/V3
Pakkelængde 188 / 204 byte
Lyd MPEG-1/2 Lag 1/2, (HE-)AAC, AC3
Data CC, tekst-tv, undertekster, DVB-undertekster
MPEG2:
1080@60I, 1080@50I, 720@60P, 720@50P, 576@50I, 480@60I
Billedformat 4:3
ModulationParametre Antal kanaler Op til 64 ikke-tilstødende eller tilstødende bærebølger udgang
Stik 75Ω, F-stik
Frekvensområde 43,25 – 951,252 MHz
Outputbåndbredde 400 MHz (hver 32 bærere)
Udgangsniveau -5 ~ 2dBm (102 ~ 112dBμV)
Afkasttab ≥ 14dB
Spuriøs frekvensfordeling. ≥ 60dB
Resterende bærernøjagtighed 1%
TV-standard PAL B/G/D/K/M/N/I,NTSC M, SECAM
Video-signal/støj-forhold ≥ 60dB
Netværksgrænseflade Ledelse 1 x 100 Base-T Ethernet (RJ 45)
Data 4 x 1000 Base-T Ethernet (RJ 45)
Andre Billedopløsningsoutput 480i/576i
OSD Logo: JPG, BMP, PNG
Tekst: understøtter flere sprog, rulleretning og hastighed kan tilpasses
Justering af udgangsvolumen 0 – 100 %
Generel Udledning 483 mm × 330 mm × 88 mm (B x L x H)
Temperatur 0~45℃ (drift), -20~80℃ (opbevaring)
Strømforsyning AC100V ± 10%, 50/60Hzeller AC 220V ± 10%, 50/60Hz